I can fly....sometimes

Zajímavosti o sebevraždách vol.2

3. února 2008 v 15:58 |  Zábava =D
Totální vyhladovění
Čas: 40 dní, záleží na zdraví
Potřeba: Místo, kde nemůžete být násilím nakrmeni
Spolehlivost: Dobrá, pokud nezasáhne lékařská pomoc a vydrží síla vůle
Poznámky: Po několika prvních dnech je to jednodušší, protože zmizí chuť k jídlu. V britské věznici nemůžete být krmeni násilím, pokud k tomu nedáte povolení nebo jste shledáni duševně chorým, nejsem si však jist, jestli tomu tak i v ostatních zemích. Pozor - příbuzní k tomu mohou jako vaši zástupci dát povolení, pokud jste v bezvědomí. Použijte prášky na potlačení chuti, amfetamíny a některé drogy (MDMA - XTC - extáze - metheylenedimethoxymetamfetamín je jednou z nich). Jsou bohužel většinou ilegální. Slyšel jsem také o čemsi jménem Aminorex (4-methylaminorex), který byl v určité době předepisován jako lék na potlačení chuti, ale posléze stažen z prodeje kvůli svým smrtelným vedlejším účinkům... což by ovšem v našem případě zas takový problém nebyl :)
Cituji z knihy "Final Exit: The Practicalities of Self-Deliverance and Assisted Suicide for the Dying" od Dereka Humphryho (vydalo nakladatelství Hemlock):

"...po ztrátě přibližně 20% tělesné váhy se začnou projevovat silné poruchy trávení, ochablost svalů a duševní nezpůsobilost."

"V některých případech může být hladovění velice bolestivé. ...k potlačení bolesti z fatální dehydratace musí být podáno morfium."


Náraz do podpěry mostu v rychlosti 100mph
Čas: Snad okamžitě
Potřeba: Rychlé auto, dálnice, nechráněný most
Spolehlivost: Slušná, dejte na sedadlo spolujezdce několik plechovek benzínu pro zvýšení pravděpodobnosti a zapněte si bezpečnostní pás (!)
Poznámky: Ve Velké Británii jsou mosty často chráněny. Připoutejte se bezpečnostním pásem, abyste zabránili vypadnutí z vozidla a rozlijte poblíž vašeho sedadla benzín (nebo kolem sebe naskládejte plechovky). Může to vyvolat dojem nehody.


Brokovnice
Čas: Okamžitě, pokud máte štěstí
Potřeba: Brokovnici - těžké v Británii, jednoduché v USA (vzhledem k zákonům o držení zbraní)
Spolehlivost: Docela pravděpodobné
Poznámky: Brokovnice ráže 12 s třípalcovou střelou Magnum, nejlépe pak dvouhlavňová. Podrobnější informace viz Kulka. Toto je doporučená metoda, jak se zabít střelnou zbraní. Zde zmíněné náboje mají extrémní ničivou sílu (lokálního charakteru), což je samozřejmě účelem. Problém je, že tím uděláte hrozný nepořádek. Kdo po vás má sbírat hnijící kusy masa z koberce? Další problém vězí v tom, že je možné úplně minout mozek a ustřelit si místo toho tvář. Věřte mi, působí to opravdu nespolečensky.Vojna (hloupost)
Čas: 15. leden 1991 nebo jiný konflikt
Potřeba: Zaskočte na nejbližší vojenskou správu a nechte se naverbovat
Spolehlivost: Buďte "hrdiny". Průměrná životnost vojáka v bitvě je 20 minut
Poznámky: Nemyslím si, že je možné brát tuto metodu nějak vážněji, a to zejména proto, že pouze 10% vojáků se vůbec někdy dostane do přední bojové linie a pouze několik z nich vůbec někdy uvidí na vlastní oči boj.
Calle: Můžete se nechat najmout jako žoldák. Tak se aspoň dostanete do boje a zvýšíte tak své šance na bezproblémovou smrt. I tak je to ale hloupá metoda.


Dvě tužky do nosa, třískněte hlavou do stolu
Čas: Několik sekund nebo nikdy
Potřeba: Pár ostrých tužek a stůl
Spolehlivost: Velmi nespolehlivé
Poznámky: Toto je pouze mýtus. Myslím si, že tímto způsobem se zabít nedá, a to vzhledem k tomu, že tužky by zasáhly přední mozkové laloky, které nejsou pro základní funkce mozku nutné. Jedná se o legendární "písemkovou" sebevraždu - kromě toho to může být zajímavý způsob, jak na potítku zapůsobit na maturitní komisi. Pokud si chcete místo smrti způsobit frontální lobotomii, jděte do toho.
FK: Nedávno jsem četl, že přední část mozku je nejdůležitější...?!


Spolupráce s externím vrahem
Čas: Záleží na použité metodě
Potřeba: Znáte nějaké vraždící psychopaty? Ne, memyslíme lidi z daňového...
Spolehlivost: Záleží na použité metodě a obětavosti vraha
Poznámky: Zapomeňte na to. Pokud s někým neuzavřete smlouvu, pravděpodobně se vzbudíte v nemocnici bez peněženky. Pokud smlouvu uzavřete, jak vrahovi hodláte zaplatit? Nemůžete ho hnát k soudu za nedodržení smlouvy.


Potápění (různé fatální 'nehody')
Čas: Viz poznámky, ve většině případů minuty/hodiny
Potřeba: Potápěčské vybavení, nikdo okolo
Spolehlivost: Viz poznámky.
Obrázky: Viz Utopení
Poznámky: První metoda je vyplavat o 30 metrů výše se zadrženým dechem. Pokud to dokážete udělat, může to způsobit prasknutí plic. Druhá metoda - zůstaňte pod vodou dostatečně dlouho, aby se dusík rozpustil (půl hodiny ve 30ti metrech). Vyplavte rychle bez dekomprese. Je to však nespolehlivé a může to způsobit poškození mozku nebo kloubů. Třetí metoda je otrava kysličníkem uhelnatým - přidejte rozumné množství do vaší bomby a vzdalte se od ostatních potápěčů. Poměrně rychle usnete. Rychlost smrti záleží na koncentraci (příčinou smrti je vlastně udušení - protože molekuly kysličníku uhelnatého se váží na hemoglobin těsněji než kyslík, jinak řečeno, kyslík je vytěsněn). Poslední metodou je otrava kyslíkem - nicméně, to znamená, že se musíte potopit velmi hluboko (50m a hlouběji), než dosáhne částečný tlak kyslíku toxické úrovně. Je to opravdu náročné, navíc s možností dusíkové narkózy a zapomenutí, co to vlastně děláte. Výhodou všech těchto metod je, že pojišťovna uzná tuto smrt jako nehodu (snad kromě otravy kysličníkem uhelnatým).

Vysátí mozku (hloupost)
Čas: Minuty
Potřeba: Puma (TM) robot, několik součástek
Spolehlivost: Při dobrém naprogramování velice spolehlivé
Poznámky: Na toto byste potřebovali průmyslového robota. Připojte na jeho rameno pilu, vysávací trubici a naprogramujte jej. Pevně upevněte svou hlavu do držáku a spusťte program. Robot vyvrtá díru do vaší hlavy a strčí trubici dovnitř. Naprogramujte je, aby trubice jezdila tam a zpět, což zaručí, že nic neopomine. Mohlo by to fungovat lépe, pokud byste pustili po vyvrtání díry do hlavy proud vody, ať vysávací zařízení nesaje pořád jenom vzduch. Debugování programu může být opravdu zábavné.


Mikrovlny
Čas: ?
Potřeba: Zdroj silných mikrovlnných emisí
Spolehlivost: ?
Poznámky: Upečení sebe sama. Účelem je zvýšit vnitřní teplotu těla na smrtící hodnoty.
Calle: Má k tomu někdo podrobnější informace? Vím pouze to, že stát před švédským pobřežním pozorovacím radarem (který kupodivu používá stejnou vlnovou délku jako průměrná mikrovlnná trouba) není moc dobrý nápad.


Dehydratace
Čas: Kolem týdne?
Potřeba: Potřebujete se ubránit lékařské pomoci
Spolehlivost: Velice dobrá, pokud máte dostatečnou vůli
Poznámky: Nejezte ani nepijte. Pamatujte si, že jídlo obsahuje značný podíl vody. Ubránit se lékařské pomoci může být obtížné. Viz Totální vyhladovění.


'Nehoda' s padákem
Čas: Sakra rychle
Potřeba: Přihlásit se do parašutistického klubu. To stojí moc peněz a času
Spolehlivost: Poměrně spolehlivé, i když někteří lidé spadli z extrémních výšek a přežili. Zranění však potom nebývají příliš veselá
Poznámky: Přihlašte se do parašutistického klubu, dbejte na to abyste nepůsobili jakkoliv podezřele. Nějaký čas trénujte a potom si jednoho hezkého dne sbalte padák opravdu nepořádně (zašmodrchání a zauzlování je vynikající, ale snažte se to udělat nenápadně) a skočte. Padák se neotevře a vy dosáhnete maximální rychlosti 220km/h. Bezprostředně po střetu s matičkou Zemí následuje okamžitá smrt.
Výhoda této metody je v tom, že smrt vypadá jako nešťastná náhoda a vaše rodina nebude trpět dodatečným traumatem, pocitem viny a dalšími záležitostmi, spojenými se sebevraždami.
Calle: K výše napsanému budete muset ještě navíc odstranit nebo znefunkčnit váš rezervní padák (což není jednoduché, jak mi bylo řečeno). Jsou zde lepší metody, které vypadají jako 'nehody'.
Jeden můj známý nemá tuto metodu příliš v lásce, pokud ji totiž lidé budou používat, budou tím nezaslouženě poškozovat reputaci parašutismu.


Smrt tisícem řezů - moderní verze (hloupost)
Čas: Různý
Potřeba: Dost pořádně ostrého drátu... možná zdroj elektřiny
Spolehlivost: Nepříliš spolehlivé
Poznámky: Toto je moderní varianta arabské 'Smrti tisíce řezů'. Zkrátka skočte do hromady nesmotaného ostrého drátu a válejte se v něm, dokud nezemřete... mohlo by pomoci připojit k drátu zdroj vysokého napětí/slabého proudu, takže i v případě bezvědomí budete mít křeče, které vám zaručí další řezné rány. Pokud ale hodláte elektřinu použít, ujistěte se, že se nemůžete z drátu vymotat.


Rozdrcení
Čas: Sekundy až minuty, záleží na lisu
Potřeba: Lis na auta, k mání na každém lepším vrakovišti
Spolehlivost: Vynikající, pokud nemůžete utéci
Poznámky: Elegantní a jednoduchá metoda. Vlezte do auta, vjeďte s ním do lisu a vyčkejte, až vás stisk přemění na želé. Spuštění lisu může být velice obtížné, ale pokud se skryjete v autě, které má být slisováno, máte šanci, že to udělá někdo za vás. Jsou zde další i možnosti smrti rozdrcením, ale tato je zkrátka ta nejefektivnější, která mě momentálně napadá. Nechat se přejet plně naloženým kamiónem taky není špatný nápad. Pamatujte, že lidé většinou přežijí drcení - umírají, když se stisk uvolní.


Třetí světová válka
Čas: Několik okamžiků, pokud jste v blízkosti strategického vojenského objektu
Potřeba: happen to be one of the 'key-holders'? president maybe?
Spolehlivost: Vynikající
Poznámky: Všechno, co musíte udělat, je začít třetí světovou válku. Vystřelte na Čínu a Rusko pár jaderných hlavic a je to... Výhodné je, že vezmete všechny ostatní s sebou! Malý problém je v tom, že počet lidí s potřebným přístupem je minimální a já tak trošku pochybuji, že někdo ze čtenářů tohoto dokumentu bude jedním z nich.
Calle: V současnosti mnohem obtížnější vzhledem k pádu Sovětského svazu... hloupost.

Úpal
Čas: 4 hodiny nebo více
Potřeba: Velké horko; žádné vyrušování od sousedů apod.
Spolehlivost: Záleží na počasí
Poznámky: V zásadě jde o to, způsobit si extrémní úpal. Měli byste se uvařit za několik hodin. Použijte hliníkovou fólii, abyste na sebe nasměrovali sluneční paprsky a urychlili tak celý proces. Omezte na minimum možnost, že budete vyrušováni - vyvěšte telefon apod. Začněte samozřejmě hned ráno. Pokud je venkovní teplota vyšší než 100°F (asi 40°C) pak je to dobré znamení.


Koupel v kyselině
Čas: Záleží na kyselině
Potřeba: Větší množství hodně silné kyseliny
Spolehlivost: Dobrá
Poznámky: Máte už plné zuby žhavého letního počasí? Zkuste naši novou a vylepšenou koupel v kyselině! Tuto uklidňující kratochvíli vám bude ochotna zadarmo nabídnout většina továren, kde se zpracovává kov a také vybrané autodílny. Je samozřejmě určena pouze pro lidi, kteří zbožňují extrémní bolest a nechtějí zatěžovat ostatní s odklízením mrtvoly. Nenecháte - li dopis na rozloučenou, lidé se navíc možná ani nikdy nedozví, co se vůbec stalo!"


Simulovaný bombový atentát
Čas: Milisekundy
Potřeba: Výbušnina
Spolehlivost: Celkem dobrá, pokud máte dost výbušniny
Poznámky: Toto je vylepšená verze základní metody Výbušniny. Udělejte si domácí bombu a zamontujte ji do auta. Pak si pokecejte se sousedem (jak dobře se vám daří, až na těch pár nedůležitých výhrůžek od iráckých teroristů), nasedněte do auta a po několika metrech odpalte bombu. K ještě většímu zmatení vyšetřovacích orgánů si dejte do kapsy papírek s telefonními čísly na všechna východní velvyslanectví, malými písmenky připište na každou linku náhodné "tajné kódy"... a taky nezapomeňte připsat poblíž každého kódu nějakou tučnou sumu :)


Skákání z mostu (verze s nakrájením strunou od piána)
Čas: 9.87 ms-2; 4 až 10 metrů; spočítejte si to sami
Potřeba: Dlouhé lano, dlouhá struna od piána a vysoký most
Spolehlivost: Dobrá
Poznámky: Doposud nevyzkoušeno. Může být použito i v kombinaci s vysokými budovami, ale ztrácí se umělecký aspekt.
Nařežte lano a strunu tak, aby vzniklo několik různě dlouhých kousků. Ani struna ani lano nesmí být delší, než je výška mostu, ze kterého hodláte skákat. Struny by měly být trochu kratší. Lana i struny přivažte jedním koncem k mostu. Druhé konce lan pevně přivažte k různým částem vašeho těla jako stehno, loket, torzo apod. Potom uvažte struny od piána kolem vašich kloubů (nezapomeňte na genitálie...). Při pádu jsou jednotlivé části vašeho těla odřezávány strunou a poté zůstávají viset na lanech, houpajíce se ve svěžím vánku. Pokud si dáte záležet na přípravě, mohlo by představení skončit torzem, visícím za krk nad mořem, dálnicí nebo zemí... Udělejte to s několika přáteli a nazvěte to uměním.


Být sežrán zaživa
Čas: Těžko říct, ale pravděpodobně několik minut
Potřeba: Zoologická zahrada nebo divočina v Africe/kdekoliv
Spolehlivost: Nijak úžasná... co když nejsou hladoví a nedotáhnou to do konce?
Poznámky: Najděte několik hladových masožravých zvířat a je to... tygři jsou vynikající. Také žraloci, lvi, kterákoliv z velkých koček...


Shoření při nechráněném vstupu do atmosféry (blbost)
Čas: Pravděpodobně několik minut
Potřeba: Dostat se na orbit
Spolehlivost: Pravděpodobnější než že se dostanete na orbit
Poznámky: Vystupte z lodi na nízkém orbitu země a dostaňte se do atmosféry. Budete mít nádherný výhled...


Acquired Immune Deficiency Syndrome (AIDS)
Čas: Inkubační doba 1 rok až 10 let, smrt během dvou let od diagnózy AIDS, ale HIV můžete mít i několik let/desetiletí
Dávkování: Stačí jediný krevní či pohlavní kontakt s nakaženou osobou jakéhokoliv pohlaví
Potřeba: Nic, dostupné zdarma pro kohokoliv
Spolehlivost: 99.9% úspěšnost po infikování
Poznámky: Není to bezbolestné. Tato metoda vás může stát dost peněz, pokud necháte ostatní, aby vám zajistili lékařskou péči. Může být trochu obtížnější nechat se infikovat, protože lidé, kteří ví o své nákaze, nemusí souhlasit s vaším požadavkem. Pokoušet se být infikován může být veliká legrace, záleží na vašem postoji (pamatujte - jakékoliv pohlaví, nemusíte se omezovat... chystáte se zemřít, tak to přece můžete zkusit ;). Může to být velice zničující pro vaši rodinu a blízké přátele. Máte naprosto vynikající možnost ukázat prstem na vašeho zubaře a prohlásit, že to udělal on (za to peklo, které jste strávili v jeho křesle). Veselé umírání!
Calle: Nemusí to být tak spolehlivé. Deset let může být dost dlouho na to, aby byl vynalezen lék. Hloupé, dle mého názoru.


Dekapitace pomocí auta (přidal Calle)
Čas: Opravdu rychle
Potřeba: Auto a lano
Spolehlivost: Nedůvěřoval bych tomu
Poznámky: Pochází z alt.suicide.holiday. Základní idea je uvázat jeden konec lana kolem vašeho krku, druhý konec přivázat k nějakému opravdu pevnému předmětu, vlézt do auta a rozjet se nejrychleji, jak to jen jde. Když se lano napne, urve vám hlavu. Nezapomeňte použít dostatečně dlouhé lano a zapnout si bezpečnostní pásy.
Příspěvky na alt.suicide.holiday z července 1993 uvádí, že nějaký člověk ze státu Washington již podobnou metodu použil, takže nebude asi zas až tak špatná. Zpráva uvádí, že bylo použito lano o délce 7,5 metru. Asi měl opravdu dobré auto.
FK: Myslím, že mnohem vhodnější by bylo použít opět strunu od piána, viz Skákání z mostu (verze s nakrájením strunou od piána).


Smrt pomalováním těla (velice hloupé a nesmyslné)
Dávkování: Méně než 1 plechovka barvy (záleží na objemnosti vašeho těla)
Čas: ? (pravděpodobně méně než 8 hodin)
Potřeba: Velmi dostupné! Můžete si vybrat z divadelních líčidel nebo natíracích barev. Abystě uspěli, potřebujete typ barvy, který nedovolí vašim pórům dýchat. Navíc si můžete vybrat, v jakém barevném provedení chcete zemřít! Svinibrodská zeleň? Krvavě rudá? Základní černá? Nebo jakékoliv jiné kombo dle vašeho přání. Pokud jste se již dříve nemohli rozhodnout, v jakém oblečení byste chtěli zemřít, tato metoda bude vaší noční můrou.
Spolehlivost: Pokud máte barvu, která zabrání vašim pórům dýchat, je to velice spolehlivá metoda. Nezapomeňte natřít chodidla. Musíte natřít úplně každý kousek kůže. Pokud mohou póry dýchat, nezemřete.
Poznámky: Četl jsem to v nějakém divadelním žurnálu asi před pěti lety. Pravilo se tam, že pokud si děláte makeup celého těla, musíte ponechat některé části těla nepomalované, aby mohly dýchat, jinak herec zemře. Obyčejně se v takových případech nechávají nepomalovaná chodidla.
Calle: Tohle je *totální* kravina. Bylo to v části "dosud neupravené" v Mikově textovém souboru a myslím, že to vzal přímo z nějakého příspěvku na alt.suicide.holiday. Tato metoda nefunguje. Kůže nedýchá, to si můžete ověřit skoro v každé knize o anatomii. Jediné orgány, které pohlcují kyslík, jsou plíce a rohovky, a rohovky navíc živí pouze samy sebe. Na druhou stranu můžete vážně onemocnět nebo i zemřít, pokud je ta barva jedovatá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.