I can fly....sometimes

Zajímavosti o sebevraždách vol.1

3. února 2008 v 15:54 |  Zábava =D
pozn: Někdy je vážně těžký rozlišit z čeho si dělat srandu a z čeho ne. Někdy mi to přijde ubohé…avšak moje vrozená zvrhlost mi radí, že tohle sem dát musím. Předem jen říkám, že jde opravdu jen o ,,pobavení z vážné věci" (to že se někdo chce zabít opravdu vážná věc je- pro mě). Smutní ať to nečtou a podobným zvrhlíkům přeju pěknou zábavu:D
Američtí vědci zjistili
  1. Sebevraždu jako způsob řešení problému volí spíše muži.
  2. Ženy dávají při sebevražedném pokusu přednost šetrnějším metodám, které však častěji selžou.
  3. Muži, kteří jsou rozhodnuti skoncovat se životem, nejčastěji sáhnou po pistoli, ženy volí předávkování léky nebo otrávení.
  4. Způsob sebevraždy zastřelením, utopením nebo oběšením používají o 20% procent více muži než ženy.
  5. Ženy často páchají takzvané demonstrativní sebevraždy, při kterých nemají v plánu se zabít, ale chtějí na sebe jen upoutat pozornost.
  6. S životem lidé koncují nejčastěji v pondělí. V sobotu je sebevražd úplně nejméně.
I. Úvod
Tento dokument byl napsán výhradně za účelem pobavení, jakékoliv zneužití následujících metod za účelem ublížení na zdraví či usmrcení jakékoliv osoby je zakázáno a autor tohoto textu za něj nenese odpovědnost. Pokud uvažujete o sebevraždě, pokoušíte se o sebevraždu či máte sebevražedné sklony, nepokračujte ve čtení tohoto dokumentu a zavřete okno aplikace s tímto dokumentem. Také na tento dokument neupozorňujte žádné lidi, o kterých víte, že se o sebevraždu pokoušejí nebo ji plánují. Můžete skončit ve vězení na poměrně dlouhou dobu. Podle paragrafu 230 Trestního zákona můžete být za poskytnutí tohoto dokumentu člověku se sklonem k sebevraždě odsouzeni až na 3 roky nepodmíněně, ve zvláštních případech až na 8 let nepodmíněně. Toto platí v případě, že vám bude prokázán úmysl, a to jak přímý, tak nepřímý, tj. stačí, že budete se způsobením škodlivého následku srozuměni.


II. Sebevražedné metody
AIDS
Brokovnice
Být sežrán zaživa
Dehydratace
Dekapitace
Dekapitace pomocí auta
Dvě tužky do nosa...
Koupel v kyselině
Kulka
Mikrovlny
Náraz do podpěry mostu
'Nehoda' s padákem
Oběšení (udušení)
Oběšení (zlomení vazu)
Podřezání žil a tepen
Potápění (různé fatální 'nehody')
Rozdrcení
Shoření při vstupu do atmosféry
Simulovaný bombový atentát
Skákání pod vlak
Skákání z budov
Skákání z mostu (verze nakrájení)
Smrt elektřinou
Smrt pomalováním těla
Smrt tisícem řezů - moderní verze
Spolupráce s externím vrahem
Totální vyhladovění
Třetí světová válka
Udušení
Umrznutí (hypotermie)
Úpal
Upálení
Utopení
Vojna
Výbušniny
Vykuchání (neboli sepuku/hara kiri)
Vysátí mozku
Vzduch v žiláchOběšení (udušení)
Čas: 5 až 10 minut
Potřeba: Provaz, pevný podstavec, 3m prostoru nad hlavou
Spolehlivost: Poměrně spolehlivé (riziko přistižení, prasknutí lana či podstavce)
Poznámky: Pravděpodobné poškození mozku v případě záchrany. Velice bolestivé, záleží na laně. Jedná se o nejběžnější způsob sebevraždy ve Velké Británii. Viz Udušení.


Oběšení (zlomení vazu)
Čas: Ihned, pokud dojde ke zlomení vazu. Pokud ne, viz Oběšení - udušení
Potřeba: Provaz, pevný podstavec, 3m prostoru pod nohama, mnoho nad hlavou
Spolehlivost: Velmi spolehlivé, pokud lano či podstavec nepraskne
Poznámky: Minimální riziko objevení (záleží samozřejmě i na místě akce). Bezbolestné v případě, že spadnete z dostatečné výšky (optimální výška pádu je 235cm). Ujistěte se, že provaz je dobře připevněn k něčemu PEVNÉMU! Musí unést vaši hmotnost znásobenou silou, kterou vyvolá prudké zpomalení. Použijte katovskou smyčku (s uzlem vzadu na krku). Tato metoda však pokaždé nefunguje tak, jak má - je možné utrpět zlomeniny čelisti nebo tržné rány a pak se udusit.

Následující seznam odpovídajících výšek pádů získal Calle od pravidelného návštěvníka alt.suicide.holiday jménem MegaZone (megazone@wpi.wpi.edu), který jej získal od svého známého jménem Mark.

Hmotnost obžalovaného Výška pádu
14 kamenů
13.5 kamenů
13 kamenů
12.5 kamenů
12 kamenů
11.5 kamenů
11 kamenů
10.5 kamenů
10 kamenů
9.5 kamenů
9 kamenů
8.5 kamenů
8 kamenů
(88kg)
(85kg)
(82kg)
(79kg)
(76kg)
(73kg)
(69kg)
(66kg)
(63kg)
(60kg)
(57kg)
(53kg)
(50kg)
243cm
248cm
254cm
259cm
264cm
269cm
274cm
279cm
284cm
289cm
283cm
287cm
292cm

Zdroj: Charles Duff, Handbook of Hanging (Boston: Hale, Cushman & Flint, 1929)

Poznámka: Tabulka je určena pro průměrně vzrostlého člověka bez zvláštních fyzických problémů. Autor (James "Hangman" Barry) poznamenal, že při popravování lidí, kteří se již předtím pokusili o sebevraždu podřezáním hrdla zkrátil výšku pádu přibližně na polovinu, aby zabránil znovuotevření rány.

Skákání z budov
Čas: Okamžitě, pokud máte štěstí, jinak minuty/hodiny
Potřeba: Desetipatrový či vyšší dům, přístup na střechu nebo do oken v nejvyšších patrech
Spolehlivost: 90% v případě skoku z šestého patra, vzrůstající s přibývajícími patry
Poznámky: Vzhledem k neschopnosti překonat strach z výšek je tato metoda pro většinu lidí neuskutečnitelná. Při pádu z dostatečné výšky zcela bezbolestné, ale poměrně děsivé. Snadno odhalitelné v případě pobíhání po střeše nebo lezení z okna. Poměrně snadno dostupné ve městě, jinak obtížné. Risk je v možnosti strávení zbytku života na invalidním vozíku. Jen si zkuste zabít se, pokud jste ochrnutí od krku dolů. Dle společného názoru zainteresovaného lidu splní 10 a více podlaží svůj úkol téměř pokaždé. Pokuste se dopadnout na beton. Cituji: "9 z 10 lidí nepřežije skok z šestého podlaží." Nutno poznamenat, že pro mnoho z těchto 90% lidí může být smrt otázkou delší chvíle.


Podřezání žil a tepen (často neefektivní)
Čas: Několik minut v případě přeřezání hlavní tepny, jinak celá věčnost
Potřeba: Opravdu ostrý nůž. Se žiletkami se velice špatně zachází, pokud jsou potřísněny krví
Spolehlivost: Možné pokud přeříznete tepnu, jinak nepravděpodobné
Poznámky: Především bolestivé. Velké riziko objevení. Jedná se o velmi obvyklé sebevražedné "gesto" a v drtivé většině případů nekončí jinak než jizvami. K říznutí hluboko do tepny v tříslech nebo v krkavici (což jsou jediné tepny, které vás mohou zabít) je třeba opravdu silná vůle. Neobtěžujte se s touto metodou. Podřezání hrdla je obtížné vzhledem k faktu, že tepny krkavice jsou chráněny průduškami (nahmatejte si tepny prsty a řízněte z boku). Viděl jsem fotky lidí, kteří se tak pokusili zabít - potřebná hloubka zářezu je úžasná. Pokud si chcete podřezat žíly, veďte řez podél modré linky (žíly) na spodní straně zápěstí, ale hlavně dostatečně hluboko, aby byla odkryta tepna. Přeřežte podélně břitvou nebo jiným velice ostrým předmětem. Tradiční horká koupel velice pomůže, jelikož pomáhá krvi téci rychleji, zpomaluje srážení krve a je příjemné ležet v ní a relaxovat. Zaujměte takovou pozici, aby zápěstí nespadla vnitřní stranou na vaše tělo a neblokovala tak odtok krve.
Calle: Některé příspěvky na alt.suicide.holiday doporučují použít lékařské pomůcky, užívané při odběrech krve, tj. píchnout si jehlu do cévy a vyvést do umělohmotné trubičky. Mělo by to odstranit většinu nevýhod obyčejného podřezání žil.


Kulka
Čas: Mikrosekundy, pokud máte štěstí, jinak minuty/hodiny
Potřeba: Zbraň, nejlépe brokovnice - těžké ve Velké Británii, jednodušší v USA
Spolehlivost: Spolehlivé
Poznámky: Bezbolestné pokud se zadaří, jinak velice bolestivé + poškození mozku. Nebezpečí objevení zbraně nebo střeliva. Nepříliš obvyklé ve Velké Británii, obvyklejší v USA, kde je snadnější přístup ke zbraním. Pokud přežijete, riziko poškození mozku a jiných následků. Smrt je buď okamžitá nebo prodloužená. K použití zbraně je třeba hodně vůle ("známkami váhání" jsou kulky a broky zaryté ve stěnách, když škubnete rukou v momentu výstřelu). Kulka může minout podstatné orgány v lebce a lebku vychýlit. Pokud máte tuto možnost, použijte raději pušku spíše než pistoli, protože je mnohem efektivnější (viz Brokovnice). Vhodné střelivo je: Winchester Magnum .458 nebo broky s Magnum .44. Můžete také použít sabotážní náboj. Všechno tyto kulky jsou poměrně ničivé, o Winchester .458 se často hovoří jako o "sloní pušce" - když už to ale děláte, ať to stojí za to, ne? Je nutno poznamenat, že lidé obvykle přežijí jednu .22 kulku, střelenou do spánku. Další problém je, že použitím této metody naděláte veliký nepořádek. Vaše příbuzenstvo si pak opravdu užije vymývání zaschlé krve a mozku z rohů místnosti apod.


Udušení
Čas: 5 minut do bezvědomí, 10+ minut do mozkové smrti
Potřeba: Provaz a něco pevného, k čemu se dá přivázat
Spolehlivost: Spolehlivé, pokud nebudete "zachráněni"
Poznámky: Často nastává panická reakce (pokud nepoužijete inertní plyn). Jedna z nejpoužívanějších a nejefektivnějších metod sebevraždy. Pravděpodobné poškození mozku v případě "zachránění".
Pozor, tato metoda je uskutečnitelná pouze dvěma způsoby: 1) pokud jste v bezvědomí (po požití prášků na spaní apod.), 2) oběšením. V kombinaci s inertním plynem (např. Nitrogen) je tato metoda velice užitečná a účinná.


Vzduch v žilách (vpodstatě pouze mýtus)
Čas: Údajně několik minut
Potřeba: Mnoho vzduchu, stříkačka pro podkožní injekci
Spolehlivost: Pouze 1 známý případ... pacient mohl být však již mrtvý
Poznámky: Jediným známým případem je smrt člověka, který zemřel po injekci 40cc vzduchu. Menší množství je neškodné. Zmíněným případem je smrt Abbie Borroty, která zemřela v roce 1950 v New Hampshire. Umřela za několik minut. Byl to případ Dr. H. Sandera. Byl shledán nevinným ve věci vraždy na základě toho, že oběti mohly být v momentu injekce již mrtvé (doktor a sestra nemohli již před zákrokem nahmatat pacientce puls).
Cituji z knihy "Final Exit: The Practicalities of Self-Deliverance and Assisted Suicide for the Dying" od Dereka Humphryho (vydalo nakladatelství Hemlock):

Prof. Y. Kenis:

"...ani vhodná metoda, ani důstojná smrt..."
"...je velice těžké zužitkovat ji jako metodu sebevraždy."
"...může končit velmi vážnými následky jako paralýza či permanentní poškození mozku."
"...toto je pouze můj dojem a k věci nemám z vědeckého hlediska žádné podklady."

Dr. Pieter V. Admiraal, který popisuje tuto metodu sebevraždy jako neuskutečnitelnou, nepříjemnou a krutou:

"Abyste zabili někoho injekcí vzduchu, museli byste mu co nejrychleji pustit do žíly 100 až 200 mililitrů vzduchu co možná nejblíže k srdci. De facto byste museli celé srdce naplnit vzduchem. Srdce by pravděpodobně bilo ještě několik minut (5 - 15), a během několika prvních by byla osoba zřejmě při vědomí."


Dekapitace
Čas: Několik sekund před ztrátou vědomí
Potřeba: Máte poblíž bydliště k dispozici železniční koleje nebo gilotinu?
Spolehlivost: Velmi spolehlivé, pokud na poslední chvíli neuhnete
Poznámky: Viz Skákání pod vlak. Pravděpodobně budete mít problémy s instinktem, který velí na poslední chvíli uhnout - v tomto případě pomůže předávkování tabletami na spaní.
Calle: Na alt.suicide.holiday bylo možné zahlédnout příběh o muži, který si téměř uřezal hlavu motorovou pilou. Vskutku impresívní způsob, jak to provést.


Vykuchání (neboli sepuku/hara kiri)
Čas: Minuty
Potřeba: Máte nějaký ďábelsky ostrý meč?
Spolehlivost: Poměrně spolehlivé, pokud se před upadnutím do agónie vykucháte pořádně
Poznámky: Bolestivé, dokonce i Samurajové používali "sekundanty", aby je v pravé chvíli sťali, takže nepředpokládejte něco více, než že si způsobíte zánět pobřišnice. Módní pro maniakální vyznavače úchylných bojových umění a homosexuální japonské pěvce jménem Mishima.


Utopení
Čas: Minuty (smrt utopením - 5 minut, smrt podchlazením - 20 minut)
Potřeba: Uskutečnitelné kdekoliv, kde je hluboká (studená) voda na odlehlém místě
Spolehlivost: Dobrá, ujistěte se, že po potopení nebudete moci vlastními silami vyplavat
Poznámky: Dejte si kameny do kapes, svažte si k sobě nohy a ruce a skočte do jezera. Poměrně šokující pro rybáře, který najde vaši hnijící mrtvolu v jeho docela nové síti. Smrt podchlazením viz Umrznutí. Každopádně pamatujte na to, že můžete být vytaženi ze studené vody i několik hodin po potopení, protože studená voda zpomaluje terminální mozkové poškození. Teplejší voda nemá výhodu možnosti smrti podchlazením, ale je jistější, že "zůstanete mrtví".


Smrt elektřinou
Čas: Sekundy/minuty
Potřeba: Kdekoliv, kde je vysoké napětí/dráty s vysokým proudem, dobré uzemnění
Spolehlivost: Záleží na štěstí a napětí
Poznámky: Nesnažte se zabít 110 nebo 240 volty, to zkrátka nestačí. Někteří lidé zemřeli po úrazu proudem v domácnosti, ale to až po několika minutách. Použijte dráty s vysokým napětím, stůjte bosýma nohama na vodou nasáklé zemi (ještě lepší variantou je dovést tlustý měděný kabel do nejbližší řeky). Tato metoda funguje nejlépe v případě, kdy elektřina prochází hlavou nebo srdcem. Jinak vás pouze ošklivě popálí.
Poznámka: Někteří lidé přežili extrémní elektrické šoky s popáleninami třetího stupně. V některých případech došlo k ochrnutí či bylo nutné amputovat některé končetiny.


Výbušniny
Čas: Asi 10 milisekund (!)
Potřeba: Detonátor a kvalitní výbušnina, těžko dostupné
Spolehlivost: Spolehlivé, pokud funguje detonátor
Poznámky: Nepoužívejte střelný prach nebo jiné "pomalé" výbušniny (např. třaskaviny domácí výroby)!!! Použijte dynamit nebo plastickou trhavinu, kterou připoutejte na svoji hlavu. Hlavní problém tkví ve špatné dostupnosti kvalitních výbušnin (je znám "recept" na výrobu nitroglycerinu, ale domácí výroba je extrémně riskantní a výbušnina je nestabilní). Pokud máte možnost sehnat granát, použijte jej. Je to v tomto případě pravděpodobně nejvhodnější pomůcka.


Umrznutí (hypotermie)
Čas: Několik hodin (15 minut ve velice studené vodě)
Potřeba: Máte velkou lednici? Je venku méně než -10°C?
Spolehlivost: Dobrá, pokud vás někdo nenajde
Poznámky: Vymáchejte své oblečení ve vodě a vlezte si do lednice, popř. ven, pokud je velký mráz. Pomáhá vymočení. Pokud jste poblíž zdroje velice studené vody (Severní moře apod.), která se blíží k 0°C, zkuste využít této možnosti. Průměrná životnost človka v ledové vodě je 15 minut.
Cituji z knihy "Final Exit: The Practicalities of Self-Deliverance and Assisted Suicide for the Dying" od Dereka Humphryho (vydalo nakladatelství Hemlock):

"...k večeru vystoupili na jejich oblíbenou horu... do pásma věčného ledu... oblečeni do lehkých oděvů, sedli si na odloučené místo a čekali na konec. Říká se, že měli v úmyslu použít sedativa, aby rychleji upadli do smtelného spánku. Z toho, co víme o hypotermii lze usoudit, že zemřeli několik hodin poté, co mráz dosáhl určitého stupně. V oblastech s velmi studeným podnebím samozřejmě není nutné lézt na horu."

Tj. například ve Velké Británii uprostřed zimy. V roce 1990 zde zemřela žena, která se nechala zavřít na noc v parku a poté se svlékla. Problém této metody vězí v tom, že chlad zpomaluje metabolismus a brání poškození mozku, lidé mohou být tudíž někdy oživeni i několik hodin po "smrti".
Skákání pod vlak
Čas: Sekundy (hodiny pokud nemáte štěstí)
Potřeba: Rychlý vlak
Spolehlivost: Záleží na načasování a rychlosti vlaku. Zkuste dekapitaci
Poznámky: Lepší je dát rovnou krk na kolej, protože náraz vlaku by vám pravděpodobně zlomil vaz (a jak jsme si už pověděli, v případě ochrnutí není o co stát). Brzdná dráha rychlovlaku je asi 1 kilometr, takže si najděte slepou zatáčku.


Upálení
Čas: Sekundy až dny
Potřeba: Benzín, sirky
Spolehlivost: Dobrá, pokud nehrozí lékařská pomoc
Poznámky: Neskutečně bolestivé - jeden z nejmučivějších způsobů sebevraždy. Pokud přežijete, budete zohyzděni na zbytek života. Zkuste smísit benzín s výbušninou jako TNT nebo nitroglycerín, takto bude hořet mnohem rychleji, i pokud je výbušnina obsažena jen ve velmi malém množství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SergiooN SergiooN | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:14 | Reagovat

I found this page on 14th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

2 ZdenekJ ZdenekJ | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:58 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na my-twilight.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

3 FelixP FelixP | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:56 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

4 Melzindig Melzindig | E-mail | 19. ledna 2017 v 11:13 | Reagovat

canadian pharmacy cialis 20mg it is currently
http://pharmshop-online.com - generic cialis  cheap generic cialis usa no prescription
<a href="http://pharmshop-online.com">generic cialis</a> - cialis 5 mg coupon website
generic cialis india cheapest

5 Dominizdak Dominizdak | E-mail | 1. července 2017 v 0:32 | Reagovat

danger online purchasing viagra
http://viagra.withoutdoctorprescription.net - viagra without a doctor prescription
  viagra pharmacy2u
<a href="http://viagra.withoutdoctorprescription.net">viagra without a doctor prescription
</a> - viagra commercials
viagra information dosage interests

6 JazesEcomo JazesEcomo | E-mail | 4. července 2017 v 6:05 | Reagovat

the drug viagra
http://viagra.withoutdoctorprescriptions.com - viagra without prescription
  herbal viagra
<a href="http://viagra.withoutdoctorprescriptions.com">viagra without doctor prescription
</a> - trackback from your own site viagra
purchase viagra in london

7 MiltozRiz MiltozRiz | E-mail | 9. května 2018 v 0:07 | Reagovat

natural ed treatments
http://glviagragtr.com -   alternativen fur viagra viagra
<a href="http://glviagragtr.com"></a> - buy genuine viagra online trusted uk
vaigra

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.